Proginis - vakarinis makiažas

Vakarinis makiažas yra ryškesnis nei dieninis. Vakariniam makiažui patartina naudoti tamsesnę pudrą. Pagrindinės sritys, kuriomis mes pabrėžiame veido makiažą yra akys ir lūpos. Vakare esant dirbtiniam apšvietimui, kuris odą blyškina, o dažus blukina, mes turime naudoti daugiau šiltesnius, ryškesnius tonus. Spalvas parenkame atsižvelgdami  į klientės aprangos spalvą ir aksesuarus. Lūpas dažome taip pat intensyvesnėmis spalvomis, kurios gali būti raudonos/ryškiai raudonos, oranžinės.

Dažnai vakarui skirti rūbai būna su gilia iškirpte priekyje ar nugaroje, todėl atliekame makiažą kūnui, kad derėtų su veidu.

Nuotakos makiažas

Technologijos atžvilgiu nuotakos makiažas pats brangiausias ir sunkiausias, nes jis turi būti atliktas itin kokybiškai. Išlaikant aukso vidurį tarp gero pojūčio dienos metu ir gražaus atrodymo nuotraukoje ir video juostoje. Odos fundamentas turi būti parenkamas labai kokybiškas ir tinkantis tam odos tipui. Keletą dienų prieš makiažą klientė turėtų apsilankyti, atlikti antakių korekciją ir blakstienų dažymą, pilingą, drėkinimo arba maitinimo procedūras pasirinktinai.

Naudojama matinė pudra su drėkikliu (ne fluidas), kad nereikėtų dažnai pudruoti. Po to dedame tik birią pudrą, geriausiai transparantinę. Antakiai dažomi šešėliais, švelniai natūraliai, iššukuojame ir užtvirtiname antakių žele. Koloristika ribota. Geriausia ruda, pilka, balta su melsvu priedu, ruda aukso, sidabrinė, pilkai melsva, nakties smėlio, lašišinės spalvos. Blakstienų klijavimas kuokšteliais po vieną. Laineris rudos ar tamsiai pilkos spalvų. Tušas juodas, tamsiai rudos ar tamsiai pilkos spalvos. Jei nuotaikos makiaže vyrauja gelsva tonacija, ružas ružavas, jei pilka - oranžinis, jei rusva - rusvas. Lūpų dažai pasirinktinai. Jei moteris rinktusi raudonus lūpų dažus, tai tik prie šaltos akių gamos. Natūralus lūpų pieštukas, švelnios ružavas, pilko atspalvio, pieniško šodolado, vario spalvos. Dengti su švytinčia pudra paakius.

Dieninis ir verslo makiažas

Dieninis makiažas tai labai lengvas, negausus makiažas, naudojami lengvos tekstūros fluidai, kurie nuo odos spalvos skiriasi puse tono. Naudojamas lengvas antakių korektorius, natūralių antakių atspalvio.

Verslo makiažas skirstomas pagal 3 kriterijus: 

1. Pagal profesiją - dėstytojai, direktoriai. Visiems kalbėtojams akcentuojame lūpas, nes jos atneša informaciją. Gydytojui, psichologui akcentuojame akis, nes tai bus informacijos gavėjas.

2. Pagal dienos laiką - jei ryte susitikimas vyksta ofise, tai makiažas minimalistinis. Jei vakare (dalykinė vakarienė), tai makiažas turėtų būti pakankamai griežtas. Dažnai akims gali būti blizgūs (perlamutriniai).

3. Pagal apsirengimo stilių - jeigu įdegusi mergina apsirengusi rožiniu kostiumėliu, galima akių voką dengti rožinės spalvos šešėliais arba juos naudoti tik kaip akcentą.

 

Foto makiažas

Nespalvotos nuotraukos makiažas. Gali būti naudojama tik matinė krempudra, daug birios pudros ant viršaus. Intenstyvumo atžvilgiu foto makiažas yra pats intensyviausias. Galima laužyti taisykles ir ryškiai dažyti ir lūpas ir akis, tai netgi tinka. Nespalvotam foto makiažui labai gražiai atrodo akys padažytos intensyvia violetine ar geltona spalva. Tada gautųsi labai gražūs pilki ir balti tonai. Drąsiai naudoti priklijuotas blakstienas (ištisnes). Skaistalai gali būti net keliais tonais tamsesni už pasirinktą pudrą. 

 

Spalvotos nuotraukos makiažas. Korekcija, komufliažas ir modeliažas yra visiškai tas pats. Geriausiai atrodys akims rusvų atspavių šešėliai. Galima atlikti iš 4 rusvų spalvų. Priklijuojamos blakstienos, laineris. Jis gali būti bet kokios tamsios spalvos. Atliekama nosies, žandikaulių, smakro korekcijos. Spalvotoje nuotraukoje negali būti kontrasto. Vengiami perlamutriniai atspalviai ir spalvos. Ant lūpų gražiai atrodo tiek matiniai lūpdažiai, tiek blizgesiai. Jei atliekamas šlapias koloristinis makiažas, tada reikia derinti su fotografu.

Makiažas atsižvelgiant į amžių

Dvidešimtmetės moters makiažas. Makiažas yra lengvas ir visų pirma yra skirtas pabrėžti jaunystės gaivumą. Kai kurios jaunos merginos akcentuoja savo makiažą, kad atrodytų subrendusios. Jeigu norima akcentuoti makiažą, reikia internsyvinti pirmiausia akis.

 

Keturiasdešimties moters makiažas. Makiažas gali būti ryškesnis. Tokių metų moteris gali leisti sau viską ir duoti laisvę savo fantazijai. Nuo natūraliausio iki ryškiausio, nuo neutralių spalvų iki pačių gyviausių ir kontrastinių tonų, ji gali pasirinkti tarp  visų stilių.

 

Šešiasdešimtmetei moters makiažas. Makiažas vėl tampa įprastai lengvas. Natūrali akių ir odos spalva išsiskaido su amžiumi. Oda nėra elastinga. Jei jai reiktų dažyti tik vieną veido dalį, tai būtų lūpos. Apibrėžti truputį išsiskaidžiusius  kontūrus pieštuku ir nudažyti lūpas teptuku švelnios spalvos lūpų dažais, bet vis dėlto linksma spalva.

 

Vyresnės nei 60 metų moters makiažas. Reikia vengti dėti storus sluoksnius dažų. Jų subtilus ir gerai pritaikytas parinkimas leidžia sumažinti trūkumus, visuomet taikant lengvą ir nepastebimą makiažą. Toninis kremas turi būti naudojamas saikingai, kad neišryškintų raukšlių.  Veido forma senstant keičiasi. Kai kurie suapvalėja ir išsipučia, kiti sukrenta ir ištysta. Pirmuoju atveju stengiamasi sušvelninti veidą, permodeliuojant jo apimtį labai švelniomis spalvomis. Paryškinti skruostikaulius dramblio kaulo skaistalais, šviesiai ruda spalva patamsinti skruosto įdubimus ir uždėti persikų arba rožinį skaistalą, leidžiantis nuo skruostų link lūpų, kad atkurti įdubimus. Antru atveju, mėginama sušvelninti veidą naudojant gyvesnes ir ryškesnes spalvas.

Profesionalaus makiažo technologija

Makiažas padės suteikti pasauliui šiek tiek grožio ir žavesio. Nusišypsoti pasauliui bus lengviau bei maloniau, jei paryškinsime pačius gražiausius jūsų bruožus. Kartais makiažas yra pagrindinis moters puikios išvaizdos ingridientas, kartais tik švelnus prieskonis. Makiažas jūsų išvaizdai gali suteikti įvairių prieskonių. Makiažas gali padėti kas kart atskeleisti ką nors naujo jūsų įvaizdyje - romantiškumą, velnišką seksualumą, optimistiškumą. Makiažas yra menas, jis gali būti tik lengvas jūsų pasirinkto įvaizdžio akcentas arba tapti pagrindiniu įvaizdžio elementu, čia prasideda kūryba ir menas. Sukurti puikų makiažą ypatingai svarbu dekoratyvinė kosmetika, kuri yra priemonė veido bruožams pakoreguoti, paryškinti privalumus. Dekoratyvinė kosmetika pritaikyta daryti kasdieninį makiažą - rytinį, dieninį ar vakarinį. Dekoratyvinė kosmetika turi savybę ne tik pagražinti, pakoreguoti, paslėpti trūkumus, bet taip pat pasižymi savybėmis, dėl kurių oda apsaugoma nuo saulės spindulių, šalčio, drėgmės netekimo. Labai svarbu, kad kosmetika neužkimštų porų, nealergizuotų. Dekoratyvinė kosmetika gali suskurti kelių rūšių efektus:

Matinio paviršiaus efektas - sukuriamas neblizgaus paviršiaus įspūdis. Matinį efektą sukurianti kosmetika - gera išeitis moterims, kurių veido oda ypač riebi. 

Satino spindesio efektas (švelnus švytėjimas) - šia savybe pasižyminčios kosmetikos priemonės maskuoja netolygią odą. Jos tinka raukšlėtai, sausai odai, odai su bėrimo požymiais.

Perlamutro efektas - paslaptingai subtiliu švytėjimu pasižyminti kosmetika visada labai gražiai atrodo prieblandoje, todėl mėgstama kuriančius vakarinius makiažus. Deja, ji gali išryškinti odods defektus, kuriuos mes mielai nuslėptume. Tokias kosmetikos priemones reikia naudoti labiau atsižvelgiant į odos būklę, o ne į amžių. Jos gali nuostabiai pagyvinti ir paugles, ir brandaus amžiaus moters makiažą, bet gali jį ir sugadinti. 

Vyrauja keletas makiažo rūšių, tačiau makiažas skiriasi ne tik pagal paros laiką, bet ir pagal amžiaus tarpsnius. Svarbu išskirti pauglės makiažą ir brandžios moters makiažą. Svarbu atminti, kad bet kurio makiažo tikslas - paryškinti moters privalumus ir paslėpti trūkumus. Taip pat svarbu paminėti, kad makiažas parenkamas ne tik pagal progą, klientės amžių, bet taip pat ir pagal veido formą, klientės pageidavimus. 

Grimas ir makiažas atsirado jau neatmenamais laikais. Pirmiausiai buvo atliekamas viso kūno grimas, turėjęs ritualinę ir religinę - simbolinę reikšmę. Pirmoji valstybė, kurioje ypač klestėjo estetinis makiažas, buvo senovės Egiptas. Šios šalies faraonai į žmonas rinkdavosi ne tik kilmingiausias, bet ir gražiausias karalienes, puikiai perpratusias grimo paslaptis.

Profesionaliam makiažui atlikti be galo svarbu naudoti kokybišką ir profesionalią kosmetiką. Mes atliekame makiažus su puikiai žinomų firmų kosmetika, tokių kaip: Make Up Forever, Make - Up Atelier, Kryolan, SLA, Inglot, Make Up Store. Kokybiškam, profesionaliam makiažui atlikti taip pat be galo svarbu naudoti kokybiškus įrankius, šepetėlius. Nepajusime makiažo, kuris yra preciziškas darbas, malonumo, be geros kokybės ir pritaikytų įrankių. Šiandien visos kosmetinės priemonės griežtai atitinka reikalaujamas normas ir nei vienas produktas negali būti platinamas, jeigu jo gamintojas neįrodė jo kenksmingumo. Makiažas skirstomas į keletą rūšių: dieninis makiažas, vakarinis makiažas, biznio makiažas, nuotakos makiažas, foto makiažas, makiažas atsižvelgiant į amžių.